POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE 2023

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie zorganizowała „Powiatowe Potyczki Matematyczne” pod patronatem starosty wieruszowskiego i burmistrza Wieruszowa, we współpracy z Otwartą Pracownią Rozwijania uzdolnień Matematycznych ASYMPTOTA, reprezentowaną przez panią Czesławę Knul- metodyka matematyki.

31 maja 2023 r. uczniowie klas IV-VIII  ze szkół powiatu wieruszowskiego przystąpili do rozwiązywania zadań matematycznych, których poziom był dostosowany do kategorii wiekowej uczestników. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów:
z klas VIII: Zuzanna Gajda, Julia Piluch i Antonia Figiel;
z klas V: Maja Stachulec, Antoni Glac i Tomasz Dąbik

Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie czterech otwartych zadań. Po tym czasie komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania kart odpowiedzi. Nasi uczniowie nie znaleźli się wśród zwycięzców. Mimo to gratulujemy im odwagi i trudu włożonego w przygotowanie.