„Piękno przyrody wokół nas”

Uczniowie klas VIa i VIc na lekcjach języka polskiego brali udział w projekcie literacko - ekologicznym „Piękno przyrody wokół nas”. Zadaniem uczestników projektu było stworzenie rymowanki lub wiersza białego (bezrymowego) na temat piękna przyrody najbliższej okolicy.

Celem projektu było:

- propagowanie postaw ekologicznych,

- rozbudzanie zamiłowania i szacunku do przyrody,

- doskonalenie umiejętności redagowania wypowiedzi pisemnej,

- rozwijanie wśród uczniów twórczego myślenia i kreatywności.

Człowiek jest częścią przyrody. Epoka, w której żyjemy, to czas niesłychanej aktywności człowieka, która może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Aby tak się nie stało, rozbudzamy zamiłowanie oraz szacunek do natury i otaczającego nas świata.Wiele osób nie potrafi docenić szumu fal i ujrzeć piękna wysokich gór, ponieważ jest uwiązanych do elektronicznej smyczy, jaką niewątpliwie jest telefon.

Uczniowie klas szóstych dostrzegają w świecie piękno, zachwycają się śpiewem ptaków, pluskiem strumienia, szumem wiatru w koronach drzew i zapachem kwiatów.

Twórczość szóstoklasistów można podziwiać na gazetce przy wejściu do szkoły.

Ewa Junke

Aleksandra Kula