ZIEMIA PLANETA LUDZI

Inscenizacja przedstawienia z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi,  dedykowanego uczniom klas młodszych, została zaprezentowana przez uczestników koła ekologicznego.

Przedstawienie to uzmysłowiło pozostałym uczniom, jak bardzo nasza planeta jest zagrożona zagładą. Ponadto uczestnicy usłyszeli apel, pod którym każdy podpisuje się obiema rękoma.

„Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my – ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie”.

Przedsięwzięcie w formie inscenizacji z pewnością przybliżyło uczniom kl. I – III ideę dbania o naszą planetę, co powinno być praktykowane przez nas wszystkich każdego dnia.

Aleksandra Kula

Agnieszka Brylak