Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

2b-ogrodek 11 20140526 1640682573W dniu  22 kwietnia  klasa II b uczestniczyła w zajęciach na terenie ogródka szkolnego. Temat zajęć to „Poznajemy różne kwiaty”. Temat ten związany był z kręgiem tematycznym „Maj wokół nas”. W początkowej części zajęć uczniowie zapoznali się  z budową kwiatu na przykładzie kwiatu tulipana. Wspólnie omawialiśmy, na czym polega pielęgnacja kwiatów w ogrodzie. Następnie w trakcie „mini” wycieczki uczniowie rozpoznawali różne gatunki kwiatów występujące w ogródku szkolnym.

 

Starali się przy tym krótko opisać ustnie wygląd poszczególnych kwiatów. Kolejnym etapem naszych zajęć był szkic wybranego przez ucznia kwiatu wykonany ołówkiem. Zajęcia zakończyliśmy w altanie, gdzie uczniowie kredkami ołówkowymi kolorowali wykonane przez siebie szkice.  Wszystkie prace umieściliśmy na gazetce w sali lekcyjnej.
Na pewno do ogródka szkolnego wrócimy jeszcze nie raz.

Klasa II b wraz z wychowawcą.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...