Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY


W  pewien  majowy poranek klasa III c szukała w szkolnym ogródku natchnienia do wykonania pejzażu techniką komputerową. Na początku lekcji dzieci rozbiegły się po zieleńcu w poszukiwaniu zakątka, który zrobi na nich największe wrażenie. Po powrocie do altanki musiały uzasadnić swój wybór. Następnie dziewczynki i chłopcy skupili się nad projektem ilustracji tegoż fragmentu ogrodu. W ruch poszły ołówki i kredki. Najwięcej czasu pochłonęło tworzenie obrazu. Przelanie wizji na papier to niełatwa sprawa, ale tu uczniowie mogli liczyć na wsparcie. Pani służyła pomocą, aktywizując ich twórczą postawę. Na zdjęciach widać ogromne zaangażowanie dzieci w wykonanie zadania. Na kolejnym spotkaniu, tym razem już w pracowni, na podstawie projektów wykonanych w plenerze, poprzez zastosowanie komponentów symboliczno – dekoracyjnych zaczęły powstawać na monitorach ciekawe ilustracje graficzne szkolnego ogródka wykonane techniką komputerową. Efekty dwugodzinnej pracy dokumentuje załączony filmik.


Zrealizowane cele lekcyjne:

Cel główny:
 stworzenie pejzażu techniką komputerową.
Cele szczegółowe:
w sferze myślenia twórczego - poszukiwanie inspiracji do pracy plastycznej, która będzie projektem do stworzenia  ilustracji  szkolnego ogródka, wykonanej techniką komputerową,
w sferze poznawczej -  zapoznanie się z wyglądem szkolnego ogródka, dostrzeżenie jego walorów estetycznych,
w sferze umiejętności plastycznych i komputerowych – kształcenie umiejętności kompozycyjnych w plastyce, zastosowanie elementów symboliczno - dekoracyjnych w pejzażu (np. drzewa i krzewy w formie figur geometrycznych), tworzenie nastroju poetyckiego w obrazie, rozwijanie sprawności manualnej, rozwijanie umiejętności posługiwania się narzędziami graficznymi, kształcenie zdolności rysunkowych i ilustratorskich, rozwijanie wrażliwości estetycznej.
w sferze emocjonalno - społecznej – rozwijanie zdolności pracy wśród innych, ćwiczenie cierpliwości i dokładności (podczas pracy nad rysunkiem i ilustracją wykonaną techniką komputerową), umiejętność prezentacji własnych osiągnięć.


Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...