Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Uczniowie IV c wspierają swoją koleżankę z klasy - Julkę, którą czeka kosztowna rehabilitacja, organizując w dniach 10-14 grudnia akcję sprzedaży ciast, ciasteczek i kartek świątecznych. Zachęcamy i zapraszamy na smakołyki.

Chcielibyśmy także zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

Można także pomóc, wysyłając SMS pod numer 75165 o treści POMOC 8037
Koszt SMS-a to 6,15 zł brutto (z czego 5 zł stanowi darowizna na rzecz Julki)

4a-w-ogrodku5 czerwca w ogródku dydaktycznym "Krokus" odbyła się lekcja języka polskiego w klasie IVa. Uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy natury i wyodrębniali różne dźwięki (szum wiatru, dźwięki samochodów, głosy ludzi i ptaków). Później posłuchali nagranego na płytę śpiewu słowika. Tematem tej lekcji była analiza baśni H. Ch. Andersena "Słowik", którą uczniowie wcześniej przeczytali samodzielnie w domu. Dzieci otrzymały również karteczki z wyrazem słowik napisanym po chińsku, ponieważ akcja tej baśni rozgrywa się w Chinach.

Pracując z tekstem lektury, uczniowie układali wydarzenia w kolejności chronologicznej. Następnie zastanawiali się, który ze słowików - żywy, czy sztuczny (zrobiony ze złota i drogich kamieni) - był cenniejszy.

Celem lekcji było m. in.:
- Rozbudzanie motywacji czytania i rozwijanie umiejętności odbioru tekstu literackiego.
- Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
- Bogacenie wiadomości o świecie przyrody i kultury innych narodów.
- Umiejętność wsłuchiwania się w odgłosy natury.
- Skłonienie do refleksji na temat tego, co stanowi wartość w życiu człowieka.

Ewa Junke

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...