Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

4a-w-ogrodku5 czerwca w ogródku dydaktycznym "Krokus" odbyła się lekcja języka polskiego w klasie IVa. Uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy natury i wyodrębniali różne dźwięki (szum wiatru, dźwięki samochodów, głosy ludzi i ptaków). Później posłuchali nagranego na płytę śpiewu słowika. Tematem tej lekcji była analiza baśni H. Ch. Andersena "Słowik", którą uczniowie wcześniej przeczytali samodzielnie w domu. Dzieci otrzymały również karteczki z wyrazem słowik napisanym po chińsku, ponieważ akcja tej baśni rozgrywa się w Chinach.

Pracując z tekstem lektury, uczniowie układali wydarzenia w kolejności chronologicznej. Następnie zastanawiali się, który ze słowików - żywy, czy sztuczny (zrobiony ze złota i drogich kamieni) - był cenniejszy.

Celem lekcji było m. in.:
- Rozbudzanie motywacji czytania i rozwijanie umiejętności odbioru tekstu literackiego.
- Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
- Bogacenie wiadomości o świecie przyrody i kultury innych narodów.
- Umiejętność wsłuchiwania się w odgłosy natury.
- Skłonienie do refleksji na temat tego, co stanowi wartość w życiu człowieka.

Ewa Junke

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...