Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka


Wiosenna aura sprawiła, że 20 maja bieżącego roku uczniowie klasy VI b wraz z nauczycielką informatyki postanowili sporą część lekcji spędzić w szkolnym ogródku dydaktycznym, w którym robiło się coraz bardziej kolorowo.
Celem zajęć było:
•    wykonanie fotografii potrzebnych do stworzenia prezentacji multimedialnych przedstawiających szkolny ogródek dydaktyczny,
•    poznanie walorów ogródka i utrwalenie go cyfrowo,
•    rozwijanie zainteresowania fotografiką,
•    doskonalenie umiejętności obróbki zdjęć,
•    troska o piękno i estetykę otoczenia,
•    odczuwanie potrzeby ochrony naturalnego środowiska przyrodniczego,
•    wykorzystanie zieleni do celów edukacyjnych i rekreacyjnych.
Zamierzone cele zostały osiągnięte, a ponadto dzieci spędziły miło czas, podziwiając ten uroczy zakątek szkoły.
Z aparatami fotograficznymi i smartfonami pełnymi zdjęć uczniowie udali się do pracowni komputerowej, by przenieść swoje zbiory na laptopy i komputery. Piękno ogródka szkolnego w wiosennej szacie zostało utrwalone w postaci prezentacji multimedialnej. W ten sposób miłe wrażenia pozostaną na dłużej i można je dzielić z innymi.


Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...