Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

parada_miniPo raz kolejny uczniowie naszej szkoły (z klas V a i V b) brali udział w paradzie zdrowia zorganizowanej 7 kwietnia 2009r. we współpracy z PSSE w Wieruszowie. Był to jeden z elementów powiatowych obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnikami tegorocznej parady odbywającej się pod hasłem „Zadbaj o swoje płuca” byli również uczniowie ze szkół z Galewic, Lututowa i sześciolatki z Samorządowych Przedszkoli nr 1 i 3 w Wieruszowie.

Po przejściu barwnego pochodu ulicami Wierszowa, bawiliśmy się w WDK. Koło teatralne pod opieką pani Haliny Biegańskiej przygotowało spektakl pantomimiczny przedstawiający powody sięgania po papierosy przez dzieci. Odczytano również listy do bliskich osób przestrzegające przed skutkami palenia tytoniu napisane przez uczniów pod opieką pani Ewy Junke na lekcjach języka polskiego. Na zakończenie tego miłego dnia wszyscy uczestnicy parady otrzymali świeże, pachnące jabłka.

Ewa Junke

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...