Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

mikoaj_miniWszyscy kochamy św. Mikołaja. Dzieciaki – bo w jego dniu otrzymują prezenty, a starsi dlatego, że mogą je dawać, a tym samym przynosić innym radość. Byłoby wspaniale, gdybyśmy potrafili robić prezenty innym nie od święta, ale na co dzień. I nie musiałyby to być wymyślne, drogie upominki. Czasem wystarczy sama pamięć, życzliwy uśmiech, drobny gest.

 

Okazuje się, że wśród nas jest wielu Mikołajów, którzy tak właśnie czynią. Należą do nich również dzieci z klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, które pod opieką wychowawczyni, pani Beaty Nowak, przygotowały piękny prezent dla swoich kolegów z Przedszkola nr 3 w Wieruszowie. W poniedziałek 8 grudnia zaprezentowały przez nimi spektakl „Idzie Mikołaj”, który wprowadził wszystkich zgromadzonych w radosny przedświąteczny nastrój. Pani Beata Nowak wystąpiła ze swoimi podopiecznymi jeszcze w Bibliotece Powiatowej w Wieruszowie i świetlicy działającej przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Mali następcy św. Mikołaja wszędzie spotkali się z ciepłym i życzliwym przyjęciem.

Renata Tobis

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...