Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Trójka dzieci. W tle prace. Odcisk dłoni na niebiesko.

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła „świeciła na niebiesko”.

Brzmi dziwnie? Być może, ale zaraz wszystko stanie się jasne. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z prowadzonych zajęć oraz do obejrzenia zdjęć.

Ubiegły tydzień był poświęcony edukacji w zakresie Autyzmu. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w działania artystyczne poprzez tworzenie plakatów, pomoc w przygotowaniu gazetki, która znajduje się w holu szkoły (na zdjęciach poniżej), a także dyskutowali i poszerzali swoją wiedzę w tym temacie. Niestety nie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w powyższych działaniach, ale dla tych którzy uczą się zdalnie, zajęcia prowadzone były na godzinach wychowawczych, m.in. w klasach VI b, VI e, VII c. Spotkania te odbywały się w przyjaznej atmosferze, a uczniowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami oraz pomysłami, co można robić, aby wspomóc osoby z autyzmem. Głównymi przesłaniami płynącymi ze spotkań były wnioski o tolerancji, akceptacji i wyjątkowości KAŻDEGO Z NAS. 

„Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania  i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej.”

Strona JIM.org czym jest Autyzm

 

Dorota Okoń


   

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...