Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

tradycjeW definicji „tradycja” mieszczą się m.in. takie określenia, jak: ciągłość, trwałość, powtarzalność zwyczajów i obrzędów oraz chęć tworzenia wspólnoty z innymi ludźmi.
Zwyczajem uczniów naszej szkoły stało się oglądanie corocznej przedświątecznej wystawy „Twórczość - Terapia - Sukces" organizowanej w Urzędzie Miasta i Gminy Wieruszów. Tak też było przed minionymi świętami Bożego Narodzenia.
Szóstoklasiści z zachwytem oglądali piękne prace plastyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne. Młodzież nie tylko podziwiała kunszt eksponowanych dzieł, ale również zwróciła uwagę, iż część z nich powstała z tzw. surowców wtórnych, a przecież mogły stać się niebanalnym gwiazdkowym prezentem.
Czar świąt odrywa nas od codzienności, powodując, że myślimy o innych, chcemy wspólnie z nimi spędzić ten wyjątkowy czas i pragniemy ich czymś miłym obdarować. Tak tworzy się wspólnota, a z nią rodzi się troska o jej dobro teraz i w przyszłości.

Tekst i zdjęcia: Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...