Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

jaselkaJak co roku pochylamy się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Nasza pamięć z łatwością potrafi przywołać sceny z tej cichej nocy, świętej nocy. Zna ją każde dziecko i dorosły, jednak zadajmy sobie pytanie, czym dla nas są święta Bożego Narodzenia? Czy tylko historycznym wydarzeniem, o którym tak dużo wiemy? Uroczystością rodzinną, czasem wypoczynku i świątecznych zakupów? Spotkaniem z rodziną i przyjaciółmi? Na te pytania starali się odpowiedzieć wykonawcy przedstawienia jasełkowego, które zostało zaprezentowane aż trzykrotnie. 19 grudnia 2019 roku zobaczyli je rodzice i zaproszeni goście, 20 grudnia mogli je obejrzeć wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, zaś 29 grudnia spektakl zaprezentowano w kościele Paulinów.
Nie były to typowe jasełka, bowiem aktorzy w niezwykły sposób przenieśli wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat na dzisiejszy dworzec kolejowy. Przypomnieli nam tym samym, że Mesjasz Pan przyszedł na świat dla każdego z nas, a Jego przyjście jest tak samo ważne w każdym czasie. Wspaniałe kreacje aktorów, piękna scenografia, światła i wzruszająca muzyka sprawiły, że przedstawienie wciągało i zapierało dech w piersiach, a na sali wytworzył się podniosły, świąteczny nastrój.
Reżyserem spektaklu i autorką scenografii była pani Halina Biegańska. Aktorami byli uczniowie z koła teatralnego oraz nauczyciele i emeryci: pan Zenon Magaj, pani Henryka Mikołajczyk i pani Regina Lota, panie Agata Barańska, Katarzyna Mania, Joanna Grzesiak, Magdalena Juszczak i Ewa Junke oraz ksiądz Jakub Stanecki, pan Adam Walacik i pedagog szkolny Michał Gasztych. Widownia nagrodziła realizatorów przedstawienia gromkimi brawami.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...