szlachetna paczkaProsimy uczniów, rodziców i wychowawców wszystkich klas o zaangażowanie się w akcję ,,Szlachetna Paczka 2019” i zbiórkę artykułów wskazanych przez wybraną rodzinę. Każda klasa wybiera rodzaj artykułów, które będzie zbierała, a wychowawca zaznacza wybór na liście w pokoju nauczycielskim.

Zbiórka w bibliotece szkolnej do 4 grudnia 2019r.

I. RODZINA /OPIS/ Kod Rodziny: LDZ-2800-23816

Pani Karolina samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Kasię oraz Dominika.
Samotne macierzyństwo nie jest dla pani Karoliny proste. Dwa lata temu została porzucona przez męża, który związał się z inną kobietą. Dzieci mają sporadyczny kontakt z tatą. Pani Karolina nie może podjąć pracy z powodu opieki nad dziećmi. Kasia poszła do przedszkola i często choruje.
Pani Karolina leczy się na wrodzoną nadczynność tarczycy oraz przepuklinę. Rodzina utrzymuje się z świadczeń z GOPS (1527 zł), alimentów (850 zł) oraz świadczenia Rodzina 500+ (1000 zł). Dochód na jednego członka rodziny, po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (1038,67 zł), leczenia (300 zł) oraz spłaty raty kredytu (150 zł), wynosi 629 zł.

Piękno Rodziny

Pani Karolina stara się jednak jak najlepiej wychować swoje dzieci. Rodzina uwielbia razem chodzić na spacery. To dzieci motywują panią Karolinę, by szukać rozwiązań dla trudności. Stara się o mieszkanie komunalne dla siebie i dzieci. Pani Karolina marzy o tym, aby było zdrowie oraz o pięknych świętach dla dzieci. Uwielbia gotować oraz piec ciasta. Dzieciaki lubią grać w gry i bawić się zabawkami.