Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

plastyka2 388x2205 listopada 2019r. grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie wzięła udział w warsztatach plastycznych, które prowadzone były w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi. Zajęcia odbywały się w ramach projektu pt. „Janko Plastykant”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kreatywności poszerzających granice wyobraźni, wzbogacających o nowy, inny sposób postrzegania rzeczywistości oraz plastyczny język komunikacji. Badano także kompetencje plastyczne uczniów podczas warsztatów plastycznych wraz z realizacją elementów doradztwa zawodowego – zawód plastyk. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie pracowni między innymi rzeźby, grafiki, rysunku i malarstwa.
Wizyta w Łodzi miała charakter studyjny, wzięli w niej udział uczniowie wykazujący zainteresowanie plastyką i posiadający zdolności manualne. Takie sposoby poznania nowych, ciekawych zawodów, gdzie uczniowie doświadczają danego typu zawodu oraz drogi i sposobu jego zdobywania wnoszą wiele dobrego i otwierają młodym ludziom nowe horyzonty.

Opiekun koła plastycznego
Halina Biegańska

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...