Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

spotkanie z pisarką 2019 429 października 2019 roku uczniowie klasy III b i ze starszych klas uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Izabellą Klebańską, które odbyło się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. W ramach obchodów „Roku Stanisława Moniuszki" autorka na podstawie najnowszej książki pt. „Hej, zagrajcie siarczyście’’ przybliżyła wiele ciekawostek z życia Moniuszki, polskiego kompozytora, dyrygenta, autora 268 pieśni, wielu oper, operetek, baletów i muzyki kościelnej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać min. pieśni „Prząśniczka’’, „Dziad i baba’’ oraz opery „Halka’’ i „Straszny dwór’’ w wersji oryginalnej i współczesnej.
Na zakończenie wielu uczestników spotkania z pisarką zakupiło książki i otrzymało imienne dedykacje z autografem Pani Izabelli Klebańskiej.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...