Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

warsztaty 2019 129 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie odbyły się pierwsze warsztatywarsztaty 2019 teatralno – muzyczne. Zajęcia odbywają się cyklicznie dla uczniów w ramach III edycji projektu pt. „Łódzkie pełne kultury”. Pierwsze spotkanie odbyło się w Łodzi 3 października 2019r. Uczniowie brali wówczas udział w koncercie edukacyjnym pt. „Muzyka i taniec”, który odbył się w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Miasta Łodzi. Warsztaty, które prowadzone były w naszej szkole, zatytułowano „Nie takie dęte straszne – posłuchaj, zrób i zagraj”. Polegały one na przedstawieniu wszystkich instrumentów dętych i blaszanych, zademonstrowaniu ich na przykładach utworów muzyki polskiej i polskich twórców. Uczestnicy wzięli również udział w quizie rozpoznawania znanych utworów muzyki polskiej i ludowej, zbudowali własne instrumenty, na których zagrali na zakończenie warsztatów. Jednym z prowadzących był Roman Strembicki – waltornista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, a towarzyszyło mu dwóch akompaniatorów. Warsztaty pokazały uczniom, jak wiele radości i zabawy daje nam muzyka, jak można wykonać proste instrumenty i wykorzystać ją na różne sposoby przede wszystkim w teatrze.

Opiekun koła teatralnego H. Biegańska

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...