apel 10 20191003 1670890005„Jeśli my zapomnimy o Nich
Ty, Panie na niebie zapomnij o nas ”
Adam Mickiewicz
Pod takim mottem dnia 2.10.2019 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 75 rocznicę zakończenia powstania warszawskiego.
Apel przygotowali uczniowie koła historycznego, uczniowie klas V-VIII i chór szkolny. Zaangażowanie uczniów w przygotowanie apelu było ogromne. Sami zgłaszali swoją gotowość do wzięcia w nim udziału. Najważniejszym jednak było to, że nasi uczniowie poczuli jedność z dzielnymi powstańcami, którzy często byli w ich wieku… Najbardziej wymownym akcentem były pieśni powstańcze wykonane przez uczestników apelu, w których wykorzystana była umiejętność gry na różnych instrumentach.
Apel uzupełniony był wystawą zdjęć z powstania warszawskiego.
Postanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r., a zakończyło się klęską powstańców 2 października 1944 r.
Mówi się, że człowiek żyje tak długo, jak długo się o nim pamięta, a więc ... PAMIĘTAJMY!
Oni też mieli marzenia, lubili zabawę, grali w piłkę… Byli zwyczajnie tacy, jak dzieci i młodzież dzisiaj.
Może to właśnie Oni powinni być idolami?!! Właśnie Oni – odważni i pełni wiary w lepsze jutro.
Nasuwa się zawsze to samo pytanie:
Po co?! Po co ginęli?!
Odpowiedź jest jedna:
Bo chcieli być wolni i sobie zawdzięczać wolność!!!