Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

prawyboryIMG 4028 rs4 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie odbyły się szkolne prawybory parlamentarne. Udział w głosowaniu wzięli uczniowie klas VII i VIII. Oddano 77 głosów ważnych oraz 1 nieważny.

Polskie Stronnictwo Ludowe  - 6
Prawo i Sprawiedliwość  - 35
Sojusz Lewicy Demokratycznej  - 7
Konfederacja Wolność i Niepodległość  - 8
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni  - 21
Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy  - 0

Dzięki temu młodzież może wyrazić własne zdanie, a także poznać mechanizmy wyborcze i formę głosowania.Organizowanie szkolnych prawyborów to efektywna edukacja obywatelska oraz sposób na zwiększenie udziału młodych ludzi w życiu publicznym.

Elżbieta Wojtysiak
Joanna Grzesiak

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...