Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

europejski dzien jezykow obcych 1526 września obchodzono w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Europejski Dzień Języków Obcych to dzień, który ogłosiła Rada Europy, pragnąc zwrócić uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunek dla wszystkich języków używanych w Europie. Wszyscy wiemy, że nauka języków przynosi wiele korzyści zarówno młodym jak i starszym ludziom. W związku z tym 26 września odbył się u nas apel podsumowujący wszystkie działania związane z tym właśnie dniem. Podczas apelu odczytana została krótka informacja na temat Europejskiego Dnia Języków Obcych, a dziewczynki z klas szóstych odśpiewały piosenkę „Panie Janie” w języku angielskim, niemieckim oraz w języku polskim. Wersja tej piosenki w języku polskim została również pięknie i głośno odśpiewana przez wszystkich uczniów zgromadzonych na sali. To również dlatego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole w ostanim czasie odbywały się różne konkursy językowe, aby zachęcić uczniów do nauki języków nie tylko poprzez zwykłe uczenie sie, ale równiez poprzez zabawę, integrację oraz wyobraźnię. Podczas apelu laureatom konkursów zostały wręczone nagrody książkowe oraz słodkości. A oto nasi zwyciezcy:
• Konkurs pt. „Moje ulubione słowo w wielu językach”
I miejsce- Maja Merlińska
II miejsce- Maja Patkowska
III miejsce- Aleksandra Krzyżanowska

• Konkurs pt. „Plakat promujący naukę języków obcych”
I miejsce- Natalia Kawula
II miejsce- Kamila Światła
III miejsce- Justyna Dymała

• Konkurs na najlepszą gazetkę dotyczacą wylosowanego państwa
I miejsce- KLASA 7A
II miejsce- KLASA 5B i KLASA 5A
III miejsce- KLASA 5E

Serdecznie dziękujemy Wam za Waszą pracę i zaangażowanie

Emilia Howis-Świegot

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...