Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

wycieczka 5 b dUczniowie klas Vb i Vd w dniach 10-11 czerwca 2019r. brali udział w zagranicznej wycieczce. Jej celem było poznanie jednego z najwspanialszych regionów krasowych znajdującego się w środkowej Europie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania jednej z najgłębszych jaskiń znajdujących się na terenie Czech – Punkevni połączonej z najgłębszą przepaścią Macocha. Dodatkową atrakcję stanowił spływ łódkami podziemną rzeczką Punkva, pośród której można było zaobserwować zalaną głębię jaskini.
Drugi dzień wycieczki również obfitował w szereg atrakcji tym razem znajdujących się po polskiej stronie. Było to zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej, uzdrowiskowej części Kudowy Zdrój, spacer po Błędnych Skałach oraz udział w warsztatach czerpania papieru w zabytkowej Papierni znajdującej się w Dusznikach Zdroju. Wycieczkę zwieńczył spacer i zwiedzanie zabytków znajdujących się w okolicach kłodzkiego rynku.
Wszyscy uczestnicy wycieczki w doskonałych nastrojach, pełni niezapomnianych wrażeń udali się w drogę powrotną do Wieruszowa snując plany na kolejną, równie atrakcyjną wycieczkę.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...