Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

wycieczka 4a eDnia 13 czerwca 2019r. uczniowie klasy IV a i IV e uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Bełchatowa. Uczniowie odwiedzili interaktywną Ekspozycję PGE Giganty Mocy. W trakcie zwiedzania mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerowali po dnie morza i odwiedzili las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Eksperymentowali w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, sterowali procesem wytwarzania energii oraz podziwiali szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych „Czarne złoto”. Kolejnym punktem wycieczki było kino Helios, gdzie obejrzeli pełną efektów komputerowych i niezwykle barwną produkcję Disneya pt.: „Aladyn”. Dużych wrażeń dostarczyła wizyta na Górze Kamieńsk, gdzie uczniowie mieli okazję poczuć adrenalinę zjeżdżając jedynym w tej części kraju torem saneczkowym o długości 620m. Mimo ogromnego upału towarzyszyły nam uśmiechy i radosna atmosfera.

Uczniowie klas IVa i IVe
z wychowawczyniami

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...