Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

wycieczka 2a 2b 310 czerwca 2019r. uczniowie wzięli udział w ciekawej wycieczce. W pierwszej kolejności odwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami położonymi 40m pod powierzchnią ziemi oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „ Gwarka’’ i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa oraz przepłynęli łódkami 600m odcinek sztolni. W dalszej kolejności pojechali do Taranowic Starych na zamek. Tam pani przewodnik pozwoliła dzieciom zabawić się w młodych detektywów, którzy ruszają tropem skarbu w prawdziwym renesansowym zamku. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Chleba w Radzionkowie. Uczniowie poznali historię chleba „ Od ziarenka do bochenka’’, oglądali projekcję filmu „Chleb’’. Wysłuchali prelekcji pana Piotra Mankiewicza – właściciela muzeum o szacunku do chleba, oraz brali udział w warsztatach związanych z pieczeniem chleba. Uczniowie zobaczyli też jak wyglądały lekcje w dawnej klasie szkolnej, poznali dawne zwyczaje szkolne, materiały, stroje i przybory. Podziwiali wystawę zabytkowych komputerów i różnych innych sprzętów. Po tej wycieczce na pewno będziemy pamiętać, że tradycyjny polski chleb nie ma sobie równych wśród wypieków. Będziemy szanować każdą jego kruszynkę. Była to wycieczka bardzo ciekawa i udana, pozwalająca uczniom poszerzyć wiedzę o historii naszej Ojczyzny.

Marzena Sokołowska
Gabriela Kowalczyk

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...