Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

warsztaty cukiernicze 5Dnia 27 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty cukiernicze dla chętnych uczniów. Dzieci z zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach. Z uwagą słuchały i obserwowały cukierników, a następnie własnoręcznie wykonywały kolorowe lizaki. Wszystko zaczyna się od wylania na gruby blat cukru. Później dodaje się aromat. Następnie poszczególne części masy są barwione. Każdy z elementów jest w odpowiedni sposób łączony z innymi, w ten sposób, że finalnie uzyskuje się cukierki zawierające w środku np. wzór przekrojonej mandarynki. Cały proces trwa nieco ponad pół godziny. Zajęcia sprawiły dzieciom wielką frajdę. Okazały się nie tylko dobrą zabawą, ale również nauką. Dzieci same tworzyły bajeczne słodkości. Smakowicie wyglądające kolorowe lizaki sprawiły dzieciom wiele radości.

Beata Łuczak

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...