Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

fabryka cukierkow 10W dniu 6 maja do naszej szkoły przyjechała obwoźna fabryka cukierków. Uczniowie klasy Ia i III mieli możliwość obejrzeć od podstaw w jaki sposób są produkowane cukierki- karmelki i barwne lizaczki, które mogli sami wykonać! Dzieci oglądały cały proces przez szybę ponieważ wrzątek wykorzystywany do produkcji wynosił aż 140 stopni Celsjusza. Co najważniejsze w słodkościach tych nie było żadnych konserwantów, barwników ani aromatów i mimo to smakowały pysznie. Dzieci z ciekawością obserwowały jak powstają słodkości, ale największą frajdą było samodzielne stworzenie własnego lizaka. Taki smakował najbardziej.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...