Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

lekcja z dietetykiem 1Dnia 25 marca 2019r. odbyło się spotkanie uczniów klasy II a i II b z panią dietetyk i psychodietetyk Karoliną Krawczyk – Borowiec w ramach bloku tematycznego „O właściwym odżywianiu’’.
Pani opowiedziała uczniom, jak należy zdrowo się odżywiać. Zaprezentowała i szczegółowo omówiła piramidę żywienia. Wskazała podstawowe błędy żywieniowe, które popełniamy w codziennym żywieniu. Uświadomiła uczniom jak ważne jest to co i ile spożywamy. Zachęcała uczniów do picia wody. Pani poruszyła również temat otyłości i niedowagi, ponieważ coraz częściej dotykają one dzieci i młodzież szkolną. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie zgłaszały się i odpowiadały na pytania pani dietetyk. Na zakończenie lekcji dzieci otrzymały po upominku.

Wychowawca

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...