Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

recytacjaW środę 27 marca 2019 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VIII. Wzięli w nim udział utalentowani recytatorzy, którzy tworzą swoje małe dzieła sztuki, "malując słowami".

I miejsce zajęła Joanna Żurek z klasy Vc.
II miejsce przypadło w udziale Zofii Włochyńskiej z klasy VId.
III miejsce ex aequo zajęły Wiktoria Tecław (Va) i Patrycja Świtoń (VIIa).

Repertuar utworów uwzględniał temperament i zainteresowania młodych artystów. Teksty były dostosowane do możliwości, wrażliwości i dojrzałości recytatorów. Konkurs miał na celu popularyzację języka polskiego jako części polskiego dziedzictwa kulturowego, rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka ojczystego, rozwijanie zainteresowań i umiejętności polonistycznych.

Joasia Żurek będzie reprezentować naszą szkołę 10 maja w powiatowym konkursie recytatorskim ogłoszonym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...