Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

piW dniu 22.03 odbywały się w konkursy pod hasłem „Zabawy z liczbą Pi”. Zabawy były rozgrywane w dwóch kategoriach: układanie słów z sylabą „pi” na czas, oraz recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Początkowo przedstawiono historię liczby „PI”, prezentując jej symbol oraz sytuacje, w jakich jest wykorzystywana. Następnie uczestnicy zapoznali się ponownie z regulaminem każdej z konkurencji i zaczęły się rywalizacje.
W konkursach wzięły udział 24 osoby z klas IV – VIII. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, poziom rósł z każdym kolejnym zawodnikiem.
W konkurencji „Układanie słów z sylabą „pi”” zwycięzcami zostali:
I. Weronika Światłowska V d
II. Julia Aleksandrowicz V d
III. ex aequo Justyna Dymała V d, Julia Poślad V d, Zuzanna Figiel V d, Natalia Kołodziej V d
W konkurencji „Recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby „pi”” zaskoczenia były ogromne. Oto wyniki:
I. Olaf Ceglarek VIII b
II. Wiktoria Głowienkowska VIII b
III. Vanessa Szkop VIII b
Olaf Ceglarek okazał się bezkonkurencyjny w recytacji rozwinięcia liczby Pi. Zaprezentował i wyrecytował z pamięci 205 cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciel byli pod wrażeniem. Olaf tylko tyle sobie wypisał do zapamiętania i wszystkie liczby, których się uczył wyrecytował bezbłędnie. Również Wiktoria Głowienkowska przekroczyła setną cyfrę po przecinku (106). Pamięć uczniów jest bez wątpienia fenomenalna.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz cenne nagrody. Wśród nich były torby, kubki, kalkulatory, tablice matematyczne, gry logiczne i matematyczne, przybory geometryczne, odblaski, notesy, zakładki oraz słodycze. Nagrody symbolizowane liczbą π i matematyką pozytywnie zaskoczyły wszystkich.
Zabawy były planowane na 3.14 czyli 14 marca, w Dzień Liczby Pi, jednak ze względu na rekolekcje odbyły się tydzień później.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnej edycji „zabaw z liczbą Pi”.

Agata Kowalczyk - Baryga

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...