Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

r 1332318057„Przyszła wiosna cichuteńko,
przyszła wiosna na paluszkach,
i na wierzbie, wśród gałęzi,
zatańczyła w żółtych puszkach.”

Powitać wiosny, a przede wszystkim przypomnieć jej, że już powinna do nas przyjść, nie zapomnieli również uczniowie klasy Ia, IIc i IIIa w budynku szkoły przy ulicy Bursztynowej. Czwartek, 21 marca, nie przypominał w niczym zwykłych szkolnych dni. Na zajęciach powitaliśmy zupełnie nowych nauczycieli, którymi byli koledzy i koleżanki z klas starszych. Z lekką tremą, ale przede wszystkim z wielkim zaangażowaniem zadbali o to, aby w klasach panował radosny nastrój i miła atmosfera. Uczniowie wykonali kolorowe prace plastyczne, śpiewali wiosenne piosenki i uczestniczyli w przygotowanych zabawach. 

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. W tym dniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Zespołu Downa. Aby zaakcentować nasze wsparcie i wielką życzliwość w stosunku do swoich kolegów, tradycyjnie przyszliśmy do szkoły w dwóch różnych, kolorowych skarpetkach.
Podsumowaniem dnia było wspólne wyjście do Domu Kultury na spektakl muzyczny pt. „Herkules”, przygotowany przez aktorów Teatru Muzycznego „Neon” z Wrocławia. Dzieci w ciszy i skupieniu obejrzały wypełnioną współczesną muzyką opowieść o chłopcu, który dzięki swojej determinacji i pomysłowości zdołał odmienić swój los.

Wychowawcy

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...