Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

okładkaWśród dzieci w naszej szkole chętnie sięgających po książki znalazła się spora grupa zainteresowanych mitologią antyczną. Tym uczniom polonistki poświęciły więcej czasu, by szerzej i głębiej potraktować dział materiału odnoszący się do wierzeń starożytnych Greków i Rzymian. Zachęceni z radością sięgnęli po ,,Mitologię” Jana Parandowskiego. Ci pasjonaci stali się uczestnikami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej i 14 listopada 2018r. zasiedli do rozwiązywania testu wiedzy odnoszącej się do kultury państw kręgu śródziemnomorskiego, by odpowiedzieć na 30 nadesłanych z Warszawy pytań. Wyniki dotarły niedawno i okazało się, że zaangażowanie naszych uczniów i ich opiekunek przyniosło piękne efekty, tym bardziej, iż mają one wymiar ogólnokrajowy.
Otóż w gronie laureatów tego znaczącego konkursu znalazły się dwie nasze uczennice:
Oliwia Małolepsza z klasy V e, przygotowana przez panią Aldonę Dymacz - Wróbel
i Justyna Dymała z klasy V d, podopieczna pani Renaty Tobis.
Na apelu podsumowującym wyniki półrocza pani dyrektor Agata Barańska wręczyła wymienionym dziewczynom dyplomy laureata nadesłane przez organizatorów.

Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...