Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

barwne mityChociaż starożytność to zamierzchłe czasy, jakżeż często jej ślady widzimy w obecnym życiu. Do bogatej skarbnicy kultury antycznej sięgają najwięksi współcześni producenci filmowi, twórcy bestsellerów książkowych i gier komputerowych. Odniesienia do niej widzimy w nazwach różnych firm, instytucji, restauracji itp., jej obecność czujemy też w naszym języku.
Bogata mitologia, czyli opowieści o wierzeniach, zwłaszcza dawnych Greków i Rzymian, ich bogach i herosach, ciągle inspiruje wielu twórców.
Potwierdza to wystawa pt. „Barwne mity” zorganizowana w Powiatowej Publicznej Bibliotece w Wieruszowie, którą zwiedzili członkowie koła redagującego szkolną gazetkę „Jedyneczka” wraz z opiekunką panią Aldoną Dymacz – Wróbel. Autorem eksponowanych ciekawych prac ceramicznych jest lokalny artysta Jacek Biegański. Uczniowie mieli okazję skonfrontować swoje wyobrażenia odnośnie lektury mitów ze światem wykreowanym przez pasjonata sztuki i kluczem wiedzy rozszyfrować jego symbolikę.

Tekst i zdjęcia: Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...