Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

dbi plakatDzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie. W tym roku 5 lutego. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na lekcjach informatyki omawiany był temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. Uczniowie wykonywali plakaty i prezentacje multimedialne związane z niebezpieczeństwem, jakie może nas spotkać w związku z korzystaniem z internetu.
Polecam strony oraz filmy edukacyjne:

Bezpiecznyinternet.edu.pl
Sieciaki.pl
dzieckowsieci.pl

"Owce w sieci"
"3...2...1...Internet"

A. Hanas

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...