Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

jaselka 2018 46 20181221 1764904757Przedstawienia świąteczne to jedna z najpiękniejszych tradycji szkolnych, na którą czekają wszyscy! W tym roku jasełka zaprezentowano dwukrotnie. Premierową inscenizację obejrzeli rodzice i zaproszeni goście. Nazajutrz zaprezentowano jasełka wszystkim uczniom i nauczycielom. Reżyserem przedstawienia była pani Halina Biegańska, wykonawcami - uczniowie, rodzice i nauczyciele: pani dyrektor Agata Barańska, mama uczennicy Magdalena Kołodziej z córką Natalią, ksiądz Łukasz Przybyła, pan pedagog Michał Gasztych, pan Adam Walacik oraz panie nauczycielki: Katarzyna Mania, Joanna Grzesiak, Aneta Hanas, Ewa Junke, Barbara Domańska, Magdalena Mikoś i Katarzyna Grzesiak. Inscenizacja zachwyciła choreografią i muzyką oraz grą aktorską wykonawców. Taniec gwiazd z lampionami wprowadził publiczność w świąteczną atmosferę. Na szczególną uwagę zasłużyła charakterystyczna rola Heroda, w postać którego wcielił się ks. Łukasz Przybyła. Zaskakujące okazało się pojawienie żywej owieczki, której opiekunem był pasterz - pan Adam Walacik. W jasełkach nie zabrakło śpiewu w wykonaniu aktorów oraz szkolnego chóru pod kierownictwem pani Izabeli Nawrockiej. Wrażeń wizualnych dostarczyła nie tylko piękna dekoracja sceny, ale także oświetlenie i gra świateł, które bardzo wzmocniły przekaz artystyczny. Po występie - nagrodzonym gromkimi brawami - dyrektor szkoły Agata Barańska podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek i złożyła życzenia z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Justyna Stawska- Rak
Agnieszka Danielewicz

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...