Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

spotkanie z policjantem 22Dnia 30 listopada 2018r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów klas pierwszych: Ia i Ib z przedstawicielami: Komendy Powiatowej Policji, którą reprezentował p. Damian Pawlak, Starostwa Powiatowego reprezentowanego przez p. Karolinę Kaźmierczak oraz KRUS-u reprezentowanego przez p. Marcina Błażejewskiego związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze, na polu oraz w domu. Celem spotkania było poznanie, przybliżenie i utrwalenie podstawowych wiadomości związanych z udziałem dzieci w ruchu drogowym. Dzieci chętnie słuchały zaproszonych gości, zadawały mnóstwo pytań oraz wykazały się wiedzą. Okazało się, że uczniowie znają zasady ruchu drogowego. Zdają sobie sprawę z faktu, że nie są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego i dlatego muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Wiedzą, że zabawy w pobliżu jezdni oraz na polu mogą być niebezpieczne. A w domu i w kontaktach z obcymi ludźmi należy zachować ostrożność. Wszystkie dzieci w nagrodę otrzymały koszulki odblaskowe oraz książeczki do kolorowania związane z tematyką spotkania. Podziękowały gościom oklaskami i uśmiechem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Beata Łuczak

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...