Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

kosz pełen zdrowia23 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Wieruszowie odbyła się impreza prozdrowotna pod hasłem „Kosz pełen zdrowia”. Jednym z elementów imprezy był konkurs przeznaczony dla uczniów klas I-VIII, którego głównym celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży zasadami zdrowego stylu życia, a w szczególności tematem zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się o wpływie urozmaiconej w warzywa i owoce diety na zdrowie człowieka. Uczestnicy konkursu przygotowali niezwykłe kompozycje warzyw i owoców umieszczone w koszach, a pomysłowość i oryginalność w doborze użytych produktów wzbudziły niesamowite wrażenia estetyczne.
Bardzo wartościowe w tym dniu było spotkanie z przedstawicielami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieruszowie. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w prelekcji przygotowanej przez panie: Annę Smolis i Marlenę Bartoszczyk, które przedstawiły skutki niewłaściwego odżywiania. Pani Marlena przypomniała i wnikliwie omówiła „piramidę zdrowia”, w trakcie pogadanki zwracała uwagę m.in. na to, co powinniśmy jeść, w jakich proporcjach i jak często. Przedstawiona przez Panie prezentacja, dotycząca walorów zdrowotnych warzyw i owoców, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy, a „Kosze pełne zdrowia”, mieniące się różnymi barwami, wywoływały uśmiech i podziw uczestników.
Wszystkie prace konkursowe wzbudzały wiele wspaniałych emocji, a każda z nich niosła prozdrowotne przesłanie w estetycznej oprawie. Jednak regulamin konkursu zakładał wyłonienie laureatów trzech pierwszych miejsc, w związku z tym ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – klasa IV b i klasa VI a
II miejsce – klasa II a i klasa IV d
III miejsce - klasa IV a i klasa V a


Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji, a Paniom z Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dziękujemy za pouczającą prelekcję. Wierzymy, że wszyscy będziemy zdrowo się odżywiać.

Halina Biegańska
Aleksandra Kula

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...