Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

biwak23 listopada wieruszowskie drużyny rozpoczęły „HARCERSKI BIWAK ANDRZEJKOWY” w Cieszęcinie współfinansowany z projektu gminnego „Zainspiruj się harcerską pasją”. Wieczorem przy dźwiękach gitar i blasku świec spędziliśmy miło czas, śpiewając harcerskie piosenki. Dużym powodzeniem cieszyły się wróżby – nasi magowie stanęli na wysokości zadania. Czas płynął szybko – jeszcze tylko dyskoteka andrzejkowa i cisza nocna. Kiedy już wszyscy zdołali zasnąć, rozległ się donośny głos druhów z komendy biwaku – POBUDKA!!! Cóż było robić, wstaliśmy szybko, bo ogłoszono apel mundurowy. Tej nocy to nie koniec atrakcji. Ledwie co się położyliśmy spać, ogłoszono rozpoczęcie gry nocnej. To dopiero była przygoda! Ciemną nocą w lesie, skradanie się do obozu nieprzyjaciela po skarb! Trzeba to przeżyć samemu… Podczas biwaku bardzo dużo harcerzy zdobywało sprawności indywidualne, chcąc stać się wartownikiem, higienistką, znawcą musztry, kuchcikiem czy grajkiem. Kolejną grą zorganizowaną na biwaku była kradzież flagi. Niełatwe zadanie równocześnie bronić swojej i ukraść innym flagę, ale się udało. W międzyczasie zuchy szukały zadań, korzystając z mapy i doskonaląc swe umiejętności. Były też chwile wzruszeń, kiedy nasi najmłodsi złożyli obietnicę zuchową, przez co dołączyli do rodziny harcerskiej. Odwiedziliśmy też Sanktuarium w Cieszęcinie, gdzie proboszcz opowiedział nam historię św. Wojciecha. To był miło spędzony czas.
Czuwaj!

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...