Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

poznanPod takim hasłem 26 października 2018r. 50 uczniów z klas Vb, Vc i Vd wyruszyło na wycieczkę do Poznania. Atrakcją wycieczki było uczestnictwo w specjalnych warsztatach prowadzonych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Inspirując się nietuzinkową postacią "Superbohaterki" Anieli Tułodzieckiej, która swoimi działaniami dążyła do odzyskania niepodległości, a później budowała państwo polskie, zaprezentowano uczniom zajęcia edukacyjne. Ich tematyka dotyczyła współczesnego rozumienia przez dzieci i młodzież pojęć: wolność, niepodległość, współpraca, patriotyzm, obywatelskość. Uczniowie stworzyli dla tej niezwykłej osoby "kartę postaci", jak z gry fabularnej RPG. Następnie w grupach tworzyli rysunki superbohaterów dzisiejszych czasów, którzy bez specjalnych atrybutów i supermocy potrafią pomagać innym.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stolicy Wielkopolski z przewodnikiem. Zobaczyliśmy Katedrę na Ostrowie Tumskim, prawdopodobne miejsce chrztu Polski z 966 roku oraz grobowce Mieszka I i Bolesława Chrobrego - pierwszych władców Polski. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć przy legendarnych poznańskich koziołkach. Zwiedzanie zakończył spacer po Starym Rynku, podczas którego spotkaliśmy członka grupy rekonstrukcyjnej w stoju legionisty Piłsudskiego. Ponieważ było nas tak wielu, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Kiedy jedna grupa uczestniczyła w warsztatach, druga zwiedzała miasto, a później nastąpiła zmiana.
Ostatnią atrakcją wyjazdu był relaks w największym centrum handlowym w Wielkopolsce "Posnania".
Zadowolone twarze uczestników wycieczki i powrót ze śpiewem na ustach pozwala stwierdzić, że była to udana i ciekawa wycieczka, z której wrażenia i wspomnienia pozostaną na bardzo długo. Dziękujemy rodzicom, którzy razem z nami sprawowali opiekę nad dziećmi.

Agnieszka Bolek
Ewa Junke
Emilia Howis-Świegot

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...