Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

wycieczka las 2b 7 20181025 1121628036Poniedziałek (15.10) dla uczniów klasy II b był dniem pełnym wrażeń, wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyli autokarem. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z panem Leśniczym Jarosławem Tomczakiem, który zwrócił uwagę dzieci na właściwe zachowanie podczas pobytu w lesie. Podczas spaceru ścieżką, otaczająca przyroda i wspaniałe jesienne widoki wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wiele wspaniałych przeżyć i ogromną radość. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne oraz wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Po zwiedzaniu na dzieci czekała niespodzianka – pieczenie kiełbasek. Dzieci uprzejmie podziękowały za zaproszenie leśniczemu i otrzymały po ołówku z tego wyjątkowego spotkania.
Na długo wizyta w lesie pozostanie w pamięci dzieci. Składamy serdeczne podziękowania za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na spotkanie z leśną przyrodą dzieci powrócą jeszcze nie raz.

Wychowawca klasy II b

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...