Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

daspWe wrześniu i w październiku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Zajęcia organizowane były przez panią Małgorzatę Skolankiewicz z Wieruszowskiego Domu Kultury i odbywały się w ramach projektu „Współorganizacja projektów kulturalnych z samorządowymi instytucjami kultury z województwa łódzkiego w 2018 r”. Dzieci mogły poznać ciekawe techniki i eksperymentować z malarstwem olejnym, tkactwem i rzeźbą. Młodzi artyści dowiedzieli się, co to jest artefakt, jak przygotować gips i naciągnąć osnowę. Były to dla nich rzeczy nowe, dlatego też tak ekscytujące. Tematyka całego cyklu warsztatów była ekologiczna, w każdej pracy wykorzystywaliśmy surowce wtórne, odpady i przedmioty codziennej działalności człowieka. Dzięki młodym artystom powstały prace plastyczne, które można będzie zobaczyć 26 października na powarsztatowej wystawie w WDK, na którą już dzisiaj w imieniu młodych twórców bardzo serdecznie zapraszamy.

Zobacz filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=iXru66MGNHE

https://www.youtube.com/watch?v=oHatzGCIf-s

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...