Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

wycieczka 3gJest takie miejsce na Ziemi, niedaleko Łęczycy, gdzie spełniają się nasze marzenia i dziecięce fantazje. W miejscu tym każdy - duży i mały - ma możliwość podróży w czasie i przeniesienia się w wyobraźni do tajemniczego i kolorowego świata Indian Ameryki Północnej.
Dnia 13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 3 G Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Wieruszowa wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Wojtysiak oraz rodzicami udali się na wycieczkę. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzenie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Podczas wycieczki pod okiem przewodnika:
• przeszliśmy kontrolę osobistą oraz bagażową;
• zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania lotniska;
• odbyliśmy przejażdżkę lotniskowym autobusem;
• obejrzeliśmy start/ lądowanie samolotu;
• poznaliśmy specyfikę pracy służb lotniskowych: Lotniskowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Lotniska.
• posłuchaliśmy jak wygląda praca Sokolnika.
Po intensywnym 2 godzinnym zwiedzaniu Portu Lotniczego udaliśmy się do restauracji ,,Saffron” na pyszny obiadek.
Po posiłku pojechaliśmy do Wioski Indiańskiej ,,Tatanka” mieszczącej się w Solcy Małej ok. 40 km od Łodzi. W tym urokliwym miejscu, wśród kilkunastu indiańskich namiotów tipi można zobaczyć i doświadczyć, jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Indiańskie opowieści zabrały nas w niezwykłą podróż życia i pozwoliły przeżyć niezapomniane chwile. Pod czujnym okiem przewodników należących do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian oraz mających doświadczenie w pracy z młodzieżą i dziećmi, wszyscy mieliśmy możliwość poszerzyć swoją wiedzę, zainteresowania, a także sprawdzić się w różnych indiańskich konkurencjach. Podczas 2,5 godzinnego programu wycieczki, oprócz zwiedzania skansenu i muzeum z przewodnikiem, który opowiadając o eksponatach przybliżył życie i zwyczaje Indian, przeżyliśmy:
• Indiański tor przeszkód
• Strzelanie z łuku
• Rzuty włócznią i rzutkami do celu
• Rzuty na bizonie rogi
• Zabawa na orientację „Gdzie jest grzechotnik?”
• Wyścigi żółwi
• Strzelanie z dmuchawki
• Malowanie twarzy
• Indiańskie kręciołki
• Legenda opowiadana przy akompaniamencie indiańskiej muzyki
• Nauka pieśni i tańców indiańskich
Zakończeniem naszego pobytu w wiosce była pyszna kiełbaska z ogniska oraz sklepik z pamiątkami. Wszyscy dumni z łukami w rękach wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Sylwester Kruszyński
Ojciec z IIIg

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...