Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

koniec roku22 czerwca na szkolnym parkingu zebrała się cała społeczność szkolna. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę siostrę Faustynę Orzechowską i panią Marię Rybak, która pracowała jako sprzątaczka. Pożegnaliśmy też księdza Mariusza Przyjaznego i panią Arlettę Kielańską, którzy przechodzą do innych placówek. Następnie, mimo silnego i przejmującego wiatru, wychowawcy wręczyli nagrody książkowe prymusom i listy gratulacyjne ich rodzicom. Wyróżnionych uczniów było aż 116. Po zakończeniu oficjalnej części uczniowie przeszli z wychowawcami do klas, gdzie zostały rozdane świadectwa, wręczone kwiaty, złożone gratulacje i podziękowania. Teraz już zaczynają się zasłużone wakacje.

Wakacyjnym wierszykiem żegna Was zespół redakcyjny strony internetowej - Aneta Hanas i Ewa Junke:

Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze "żabką" pływać.

Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby.

Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.

 

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...