Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

wycieczka pierwszoklasistow 2018 507 czerwca 2018r. uczniowie klasy I b i I c z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem podróży była wizyta w ZOO i Afrykarium – unikatowego na skalę światową kompleksu przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Dzieci podziwiały pływające rekiny, płaszczki oraz niezliczone gatunki ryb z podwodnego akrylowego tunelu o długości 18 m. oraz hipopotamy, krokodyle i inne ssaki morski. Dobre warunki pogodowe pozwoliły nam odwiedzić również innych mieszkańców wrocławskiego zoo. Ciekawym punktem programu był rejs statkiem po Odrze. Następnie zjedliśmy obiad w restauracji Verona, po czym wyruszyliśmy z panem przewodnikiem i rozpoczęliśmy poszukiwania wrocławskich krasnoludków na Starym Mieście. Zlokalizowaliśmy ponad 30 krasnali, w tym Więźnia, Głuchoniemego, Gołębiarza, Rowerzystę, Górnika i Słupnika. Pan przewodnik opowiedział nam o banku krasnali, o windzie bez drzwi, o więzieniu, w którym było kiedyś przedszkole oraz o innych tajemnicach Wrocławia. Następnie udaliśmy się do Manufaktury Cukierków „Cukier-Lukier’’ na pokaz tworzenia małych, słodkich dzieł sztuki. Cukierki robione są tu ręcznie, na podstawie 17-wiecznych receptur. Jest to magiczne miejsce, pełne cudownych kolorów, wzorów i zapachów. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały słodkie prezenty, zapakowane w torebki z celofanu oraz lizaki, które samodzielnie zrobiły zwijając je w spiralkę. Ostatnim punktem naszej wyprawy był wjazd bardzo szybką windą na 49 piętro najwyższego w mieście budynku – Sky Tower. Wycieczka była bardzo udana. Było super!!!

Wychowawcy

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...