Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

4c wtz8 czerwca klasa IVc z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę pieszą na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to miejsce przeznaczone dla ludzi niepełnosprawnych, gdzie prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne. Budynek wyposażony jest w pracownie, w których pod opieką instruktorów powstają piękne prace ukazujące umiejętności manualne, pomysłowość oraz zmysł artystyczny uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po placówce oprowadzała nas mama kolegi z klasy - Adama Kowalczyka. Zobaczyliśmy pracownię introligatorską, krawiecką, ceramiczną i kulinarną. Mieliśmy okazję porozmawiać z panią dyrektor Henryką Sokołowską, która w 1989 roku utworzyła koło dzieci niepełnosprawnych noszące nazwę „Klub Otwartych Serc”, a później zorganizowała WTZ. Uczniowie brali też udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali piękne prace z papieru i bibuły. Pomysłowość pań instruktorek sprawiła, że udało się wykonać niezwykłe kompozycje z prostych materiałów. Uczniowie podziękowali pracownikom i podopiecznym warsztatów, wręczając im słodki upominek.

Ewa Junke

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...