Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

akcja czytelniczaW dniach od 2 do 10 czerwca 2018r. odbywa się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Nasza szkoła, jak co roku, również włączyła się w tę akcję, ponieważ wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Postanowiliśmy więc czytać dzieciom, włączając w tę akcję zaproszonych gości: rodziców, dziadków, nauczycieli i innych.
Ważnym punktem całej kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” było spotkanie dzieci z klas I-III z przedstawicielką Starostwa Powiatowego w Wieruszowie - p. Moniką Foryś; z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Wieruszowie – p. Krzysztofem Pielesiakiem; z przedstawicielkami Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – p. Ewą Szandałą i p. Marceliną Siubiak; z przedstawicielką Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie – p. Elżbietą Dąbrowską; z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie – p. Dariuszem Góreckim oraz ojcem Michałem Gawrylukiem, kapelanem strażaków; z dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki w Wieruszowie - p. Anetą Możdżanowską; z pielęgniarkami – p. Janiną Winkowską i p. Emilią Płuską; z nauczycielami karate - p. Piotrem Makowskim oraz p. Rafałem Sławskim, którzy wystąpili przed dziecięcą publicznością 5 maja 2018r. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści oraz baśni i wierszy znanych pisarzy w wykonaniu tak znakomitych osób. Przygotowywały także własnoręcznie wykonane prezenty i medale, wręczały dyplomy i nagradzały czytających oklaskami.
Cała akcja przebiegała w miłej, życzliwej atmosferze i z pewnością rozbudziła wśród uczniów zainteresowania czytelnicze.

Beata Łuczak


 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...