Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

strazPrzedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) w zeszłym tygodniu udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie.
Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaczków z obowiązkami i pracą zawodowych strażaków, a przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego. Przedszkolaki dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale mają inne równie ważne obowiązki. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć urządzeń wykorzystywanych w akcjach ratowniczych. Ponadto poznały elementy, z jakich składa się strój strażacki. Odwiedziły również dyspozytornię, gdzie mogły zobaczyć, w jaki sposób wozy strażackie kierowane są do różnych zdarzeń. Mogły zadzwonić i poinformować o pożarze oraz zobaczyć na żywo, jak wygląda taka akcja. Największą atrakcję stanowiła możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz lanie wodą z węża. Przedszkolaki w czasie spotkania ze strażakami były bardzo zainteresowane wszystkim, co dotyczyło tematu straży pożarnej oraz spotkały się z wielką serdecznością gospodarzy w mundurach, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...