Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

dzien zolwia 2Święto to, obchodzone 23 maja, ma charakter międzynarodowy i służy propagowaniu wiedzy na temat ochrony żółwi na całym świecie. Uczniowie klasy III f zaprosili tego dnia żółwia pustynnego, którego opiekunem i właścicielem jest Patryk Krupop. Jego żółw Ernesta ma już ponad dwadzieścia lat, nie sprawia kłopotów. Ma swoje przysmaki ( sałata, zielony ogórek, pomidor) Bez jedzenia potrafi bardzo długo się obyć. Zdobi go twardy pancerz i ładne oczy. Wcale nie robi wrażenia leniwego i szybko zyskuje sympatię dzieci. Oprócz żółwia pojawił się także zaprzyjaźniony gekon Kingi Kazuś - jaszczurka, której ulubioną potrawą jest deserek Bobowita!

 

Uroczy gad o delikatnej i wielobarwnej skórze w towarzystwie właścicielki pokazał prawdziwe akrobacje. Wszystkich urzekły jego bystre oczy ze zrośniętymi powiekami, które czyści długim językiem. Dzięki tej nietypowej wizycie uczniowie nie tylko poznali cechy zewnętrzne gadów, ale także przekonali się, że posiadanie zwierzątka niesie ze sobą pewne obowiązki. Kinga i Patryk są prawdziwymi miłośnikami zwierząt. Kinga jest wolontariuszką psiego schroniska, w którym opiekuje się dobrowolnie bezpańskimi pieskami – wyprowadza je na spacer, karmi. Odwiedza to miejsce w towarzystwie swojego psa, który do niedawna był mieszkańcem schroniska. Patryk dodatkowo opiekuję się szczurem i psem. Jak widać zwierzęta potrzebują człowieka. Dobrze, że są dzieci, które rozumieją potrzeby zwierząt. Wszystkim zagrożonym wyginięciem żółwiom życzymy w dniu ich święta długiego i spokojnego życia w zgodzie z naturą!

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...