Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

warsztaty 2018 1 10650 lecie wieruszow rsW dniach 17-18.05.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne związane z obchodami 650-lecia Wieruszowa. Spotkanie prowadziła Pani Katarzyna Rózga- Kurzyńska, która przybliżyła dzieciom historię powstania herbu Wieruszowa, a także opowiedziała o symbolice barw występujących w naszym herbie. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas I-III. Celem spotkania było wyjaśnienie pojęcia herbu, genezę herbów, a także po co je stworzono. Podsumowaniem zajęć było pomalowanie przez dzieci odlewu gipsowego przedstawiającego herb Wieruszowa. Była to świetna zabawa połączona z nauką.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...