Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

niezapominajkiNiezapominajki są to kwiatki z bajki.
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichudko
i szepczą mi skromnie:
Proszę: "Nie zapomnij o mnie"!
Dnia 15 maja obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki i przedszkolaczki z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 1 W Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) pamiętały o tym dniu. Mimo iż już tak rzadko spotykamy ten piękny kwiatek naszych stawów i rozlewisk, to jednak dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach mówiących o niezapominajce. Na ten dzień wszystkie przyszły ubrane w kolorze niezapominajki, wysłuchały piosenek, obejrzały bajkę i wykonały piękną pracę plastyczną.

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...