Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

zlombol

Złombol to kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu ok. 2500 km, (w jedną stronę) autem o socjalistycznej / komunistycznej produkcji (lub konstrukcji). Odbywa się corocznie w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Start ma zawsze miejsce w Katowicach.


Złombol jest rajdem ekstremalnym. Cel oraz termin kolejnej wyprawy ogłaszany jest zawsze w noc Sylwestrową, tuż po północy i wówczas uruchamiane są zapisy do kolejnej edycji. Uczestnicy nie mają ze strony organizatorów absolutnie żadnego wsparcia, trasa nie jest uprzednio sprawdzana, nie jest dostępna żadna forma ewentualnego serwisu aut, itd. Każda załoga jedzie na swoje ryzyko i własny koszt. Organizatorzy wskazują jedynie miejsca noclegowe na dużych kempingach. Na przemian zimny i ciepły kierunek.


Klub Poszukiwaczy Zaginionych Pasji przeprowadził wywiad z wieruszowskimi miłośnikami motoryzacji, którzy lubią samochody, studiują na mechanice i budowie maszyn oraz jeżdżą żukiem na Złombol.

Link do fanpage'a na Facebooku

Link do oficjalnego filmu ze Złombola 2017

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...