Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

dzien patrona27 kwietnia 2018 roku uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Pamięć o Januszu Korczaku jest w naszej szkole żywa, a takie dni jak ten pozwalają jeszcze lepiej przypomnieć sobie tego człowieka "co w czasach ciemności, na obłąkanym z nienawiści świecie, miał jasne serce i miał jasne myśli, człowieka, który ukochał dzieci".
Akademia przygotowana przez uczniów z klasy IVc i Va pod opieką pani Ewy Junke i pani Renaty Tobis oraz chór szkolny pod dyrekcją pani Izabeli Nawrockiej poruszyła naszą wrażliwość oraz skłoniła do refleksji. Nasz Patron zginął tragicznie w obozie zagłady w Treblince między innymi po to, aby dzieci mogły żyć w pokoju, mieć szczęśliwe dzieciństwo, uczyć się i bawić.

Podczas apelu wystąpili również młodzi muzycy, którzy grą na gitarze i skrzypcach oraz śpiewem i tańcem ubogacili uroczystość. Duże wrażenie zrobiły dekoracje przygotowane pod kierunkiem pani Haliny Biegańskiej.

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...