Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

Nasz festiwal to pełne radości i dobrej zabawy spotkanie śpiewających harcerzy i zuchówzhp logozhp logo rs. Ideą przewodnią festiwalu jest propagowanie piosenki harcerskiej.
20 kwietnia 2018r. o godz. 17.00 w Wieruszowskim Domu Kultury, odbył się I Festiwal Piosenki Harcerskiej pod hasłem „Spotkanie z druhną nutką”.
Festiwal zorganizowała drużyna „Ogniki”, pod opieką druhny Agaty Barańskiej.
Celem konkursu było:
 • Popularyzacja piosenek harcerskich;
 • Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych;
 • Integracja środowiska harcerskiego;
 • Aktywizowanie społeczności lokalnej;

W festiwalu wzięły udział drużyny zuchowe i harcerskie. Każdy zespól prezentował na scenie maksymalnie 2 utwory z własnym akompaniamentem. Repertuar przedstawiał się następująco:
Gromada zuchów „ Orły” dh. Asi wykonała utwór „Niewidzialna plastelina”,
Drużyna „ Ogniki” dh. Agaty zaprezentowała  się w utworach „ Druhno daj się pocałować”
i „Stokrotka” oraz:
- „Mały obóz”, „ Ballada rajdowa”- Maja Howis, Julia Aleksandrowicz.
-„ Szara lilijka”- Karolina Żywioł, Kinga Światła, Natalia Światła, Maja Howis, Julia Aleksandrowicz.
- „Wspomnienie bumeranga”, „Płonie ognisko w lesie”-  Beata Bieda, Natalia Kawula, Natalia Żaczek.
Drużyna dh. Haliny „ Zielone iskierki” wykonała:
„Harcerskie ideały”, „Jaki był ten dzień”- Alicja Moś, Nikola Kulok, Kornelia Wojtasik oraz „ Zielony płomień”- Julia Pichlak, Alicja Moś, Kornelia Wojtasik.
Gościem specjalnym zasiadającym w jury była pani Henryka Mikołajczyk, wieloletni nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 im J. Korczaka w Wieruszowie, która z przyjemnością przyjęła zaproszenie na nasz festiwal.
 Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki  a zwycięzcy pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Na Festiwalu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Zwycięzcami konkursu zostały: Beata Bieda, Natalia Kawula i Natalia Żaczek z drużyny „ Ogniki”. Gratulujemy!!!